Dat dementie verschrikkelijk is weet ook Sandy Cambron. In 2008 verloor zij namelijk haar schoonmoeder Pearl aan de gevolgen van Alzheimer. Toch probeerde ze op een geheel eigen manier ervoor te zorgen dat het dagelijkse leed toch enigszins werd verzacht. Dat deed ze door de destijds 69-jarige vrouw een babypop te geven. Dat bleek namelijk één van de weinige dingen te zien die haar schoonmoeder kon troosten.
Nu, tien jaar na het overlijden van Pearl zetten Sandy en haar echtgenoot Wayne zich op een bijzondere manier in voor mensen met dementie. Ze hebben namelijk al meer dan 200 babypoppen en speelgoed puppies (voor mannelijke patiënten) naar zorghuizen gebracht in de omgeving van de Amerikaanse stad Louisville. Ook hebben ze een GoFundMe pagina opgericht om geld in te zamelen zodat ze meer poppen kunnen kopen om te doneren.
Toch zijn er zowel voorstanders als tegenstanders van het gebruik van poppen. Voorstanders zeggen dat het patiënten houvast geeft in onzekere tijden. Critici zeggen dat daar andere manieren voor bestaan en dat poppen voor kinderachtig zijn. Voor Sandy is het overduidelijk wat voor een effect het op de mensen heeft. En dat is onder meer ook te zien in het filmpje hieronder. Zie de blijdschap eens bij de mensen.
Wat vind jij? Vind je het een goed initiatief? Of snap je de ophef wel? Deel je mening met ons.