Je hebt het misschien al meegekregen hoe in de rivier de Seine in Frankrijk een bijzondere dolfijn is gespot en voor lokale autoriteiten is dat reden geweest om het dier te filmen met een drone en zo nog beter te zien hoe het met ‘m gaat. En die beelden zijn niet heel erg bemoedigend. Er is dan ook weinig hoop meer voor de witte dolfijn en moet eigenlijk de komende 24 tot 48 uur verplaatst worden. Dat lijkt echter zo goed als onmogelijk. Het dier is vier meter lang en werd vorige week voor het eerst gespot in de Seine, op zo’n 70 kilometer van Parijs. Dat is hoogst opmerkelijk want de beloega, ook wel witte dolfijn genoemd, komt normaal voor in veel koudere, arctische en subarctische zeeën. Het is dan ook zeldzaam dat het dier wordt gespot in Europese rivieren.
Wetenschappers en autoriteiten proberen nog om het dier richting de open zee te zwemmen, maar die pogingen zijn nog niet succesvol. De witte dolfijn is intussen ook ondervoed.
Toch hopen wij dat de lokale autoriteiten het dier alsnog weten te redden. Wat zijn jouw gedachten? Laat het weten via een reactie.