Ja, het is allemaal heel erg vervelend dat we de deur niet of nauwelijks uit mogen, maar je zult wilde dieren daar niet over horen klagen.
Dat geldt ook voor de leeuwen in het Zuid-Afrikaanse Kruger National Park waar nu even geen vervelende mensen meer doorheen rijden met hun voertuigen. Net als in veel andere Afrikaanse landen is er in Zuid-Afrika een complete lockdown vanwege de coronacrisis.
Parkwachter Richard Sowry maakte onlangs een patrouille door het park, waar het normaal gesproken bol staat van de toeristen. Hij zag daarbij dat de dolgelukkige leeuwen breeduit door het hele park op de weg lagen waar normaal gesproken voortdurend auto’s overheen rijden. En dat zorgt voor een schitterend beeld dat wat ons betreft wel vaker zou mogen.
Kruger visitors that tourists do not normally see. #SALockdown This lion pride are usually resident on Kempiana Contractual Park, an area Kruger tourists do not see. This afternoon they were lying on the tar road just outside of Orpen Rest Camp.
📸Section Ranger Richard Sowry pic.twitter.com/jFUBAWvmsA— Kruger National Park (@SANParksKNP) April 15, 2020
Ook het Kruger Park is inmiddels alweer bijna een maand gesloten. Doorgaans zijn deze roofdieren alleen ’s nachts op de weg te zien, enkel op de momenten als er geen auto’s overheen rijden. Wel is er nu ook een extra reden om op het wegdek te liggen. De avond voor de foto had het geregend en was het gras nat geworden.
En ook deze ‘big cats’ houden niet echt van water. Tja, het blijven uiteindelijk wel katten…
Ben jij ook zo blij voor deze wilde dieren? Laat het ons weten door te reageren op dit bericht.