Goed nieuws: steeds meer gemeenten in Nederland verbieden oplaten van ballonnen

Het lijkt misschien heel onschuldig, maar gelukkig komt er steeds meer bewustzijn over: het oplaten van ballonnen kan flink wat schade aanrichten.

Dat zagen we bijvoorbeeld ook al in dit filmpje waarin een arme schildpad vast is geraakt in een ballon. Dieren en de natuur hebben eronder te lijden en dat is voor steeds meer gemeenten in ons land reden om het oplaten van ballonnen te verbieden. 

41% van de Nederlandse steden heeft zelfs al een verbod op het oplaten van ballonnen en dat is een verdubbeling ten opzichte van een jaar eerder. Ter vergelijking: in 2018 lag dat nog op 5%, dus we zijn op de goede weg!  

Vooralsnog is bekend dat 12 andere gemeenten zich de komende tijd gaan beraden over een verbod. Sinds 2014 monitort Stichting De Noordzee het aantal steden in Nederland dat verboden instelt. Het oplaten van ballonnen heeft een negatief effect aangezien vogels, vissen, en andere zeezoogdieren verstrikt raken in de ballonnen. De restanten zien ze aan voor eten en daardoor komt het rubber in hun magen te zitten.

Wij zijn daarom erg blij met het initiatief om dit tafereel te verbieden. Nu alleen de rest van de gemeenten nog! Ben je het daarmee eens? Laat het dan vooral even weten.