De battle tussen Steffany Markovits en Teddy Macrander zorgde vrijdagavond voor kippenvel bij kijkers van The Voice of Holland. Wat begon als een standaard duel, veranderde razendsnel in een van de meest besproken momenten van het seizoen.
Een optreden dat binnenkomt
Beide kandidaten zongen het nummer Dat Heb Jij Gedaan van MEAU, en dat bleek een schot in de roos. Het lied staat bekend om zijn persoonlijke lading, en dat was van begin tot eind voelbaar.
Vanaf de eerste seconde hing er spanning in de studio. Steffany bracht het nummer kwetsbaar en intens, terwijl Teddy juist indruk maakte met controle en kracht. Die combinatie zorgde voor een optreden dat zichtbaar iets deed met iedereen in de zaal.
Coach staat voor moeilijke keuze
Voor coach Suzan & Freek werd het een lastige beslissing. Beide kandidaten leverden een optreden af dat eigenlijk geen verliezer verdiende.
Toch moest er gekozen worden. Uiteindelijk ging Teddy Macrander door naar de knock-outs. Steffany viel af, ondanks het feit dat ze zichtbaar indruk had gemaakt en veel lof kreeg voor haar emotionele uitvoering.

Kijkers laten van zich horen
Op sociale media, zoals X, barstte de discussie direct los. Veel kijkers noemden dit een van de sterkste battles van het seizoen.
Tegelijkertijd was er ook kritiek op de uitslag. Opmerkingen als “Waarom geen steal?” en “Dit voelt niet eerlijk” kwamen veel voorbij. Anderen vonden juist dat Teddy terecht doorging.
Waarom dit moment blijft hangen
Wat deze battle zo bijzonder maakt, is dat het niet draaide om perfectie, maar om gevoel. Twee kandidaten die volledig opgingen in het nummer en elkaar naar een hoger niveau tilden.
Dat soort optredens blijft hangen. Niet omdat alles technisch perfect is, maar omdat het echt voelt. En precies dat maakt dat deze battle nog lang besproken zal worden.
Reacties op Social Media
He jammer geen steal voor Steffany :S
Hoop dat ze nog veel moois mag mee makenGefeliciteerd Teddy #TVOH #DatHebJijGedaan https://t.co/ucFlv4Il3t
— Debbie Schigt (@DebbieSchigt) March 27, 2026
Eindelijkeen battle wat goed voelt … go Teddy trouwens #tvoh
— Jesper Beumer (@JesperBeumer) March 27, 2026
\
Prachtig. #teddy #stefany #tvoh
— Zanin ️ (@Zanin2024) March 27, 2026