Olifanten, paarden, ezels, er zijn maar weinig dieren die niet worden misbruikt om de mens te dienen. En dat gold ook voor Tikiri: de verzwakte olifant werd namelijk gedwongen om kilometers mee te lopen in een parade.
Tikiri’s erbarmelijke toestand zorgde voor een hoop woede op sociale media. De ophef online zou er zelfs voor zorgen dat de graatmagere olifant zou worden gered.
Gelukkig was Save Elephant Foundation daar om het dier te verzorgen. Al zou dat tevergeefs zijn. Onlangs werd namelijk bekend gemaakt dat Tikiri is komen te overlijden. Wel heeft ze de laatste weken kunnen rekenen op alle liefde en zorg die ze nodig had..
De dierenwelzijnsorganisatie beschrijft Tikiri’s dood echter met de volgende woorden:
“Tikiri’s lijden is voorbij, haar ziel is nu vrij. Er kan haar geen kwaad meer worden gedaan.”
“Rust in vrede lieve Tikiri. Kijk nooit meer achterom naar de wereld die zo wreed voor jou en jouw vrienden is.”
En dat is een confronterende afsluiting, maar wel eentje dat is berust op de waarheid. Werk daarom niet mee aan toeristische taferelen waar wilde dieren bij betrokken zijn!
Ben jij het eens met die gedachte? Laat het ons dan weten en vraag aandacht voor dit bericht.